اسپرینکلر اطفا حریق آریا کوپلینگ ,

menuordersearch
f125.ir
۱۳۹۹/۱/۲۰ چهارشنبه
(50)
(0)
اسپرینکلر اطفا حریق آریا کوپلینگ
اسپرینکلر اطفا حریق آریا کوپلینگ

 

انواع اسپرینکلر اطفاء حریق و خرید اسپرینکلر آریا کوپلینگ درسایت f125


انتخاب سیستم اسپرینکلر اطفاء حریق کار چندان ساده ای نخواهد بود. مکانیزم عملکرد سیستم های اطفاء آتش تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

این تجهیزات تنها بر اساس محل استفاده با یکدیگر تفاوت هایی دارند. ما در این مقاله f125 قصد داریم سری به دنیای بی نظیر اسپرینکلر ها بزنیم و انواع سیستم های اطفاء آتش را معرفی کنیم.

به طور کلی چهار نوع اسپرینکلر برای استفاده در سیستم اطفاء آتش وجود دارد:

که در ادامه با نحوه عملکرد اسپرینکلر، میزان دمای قابل تحمل برای حباب این تجهیزات اطفاء آتش، نحوه واکنش اسپرینکلر ها، و انواع اسپرینکلرها آشنا خواهید شد.

با f125 فروشگاه اینترنتی تجهیزات آتشنشانی همراه باشید ... خرید اینترنتی اسپرینکر آریا کوپلینگ، خرید اسپرینکلر سایر برند ها

نحوه عملکرد بخش فوقانی اسپرینکلر و سنسور دما


تمام اسپرینکلرها از اجزای مشابهی تشکیل شده اند. درپوش ممانعت از خروج آب در تمام اسپرینکلرها وجود دارد.

قطعه بعدی در این تجهیزات سنسور تعیین دمای محیط است، تا در مواقع ضروری آب در زمان مناسب از اسپرینکلر خارج شود.

در اسپرینکلرها قطعه ای وجود دارد که آب را به شکلی موثر در فضا پراکنده می‌کند. آخرین جزء یک اسپرینکلر بدنه آن است.

ممکن است سنسور تشخیص دما در اسپرینکلر حبابی شیشه ای باشد و یا رشته رسانایی که در برابر حرارت ذوب شده و سیستم اطفاء آتش را فعال می‌کند.
درنمونه شیشه ای، حباب با مایعی از مشتقات گلیسیرین پر شده است. این سنسور دمای محیط را از57 درجه سانتی گراد تا 343 درجه سانتی گراد اندازه گیری می‌کند.

زمانی که دمای مایع درون حباب مابین 57درجه سانتی گراد تا 343درجه سانتی گراد برسد، حباب شیشه ای شکسته شده و آب پشت درپوش از طریق رفلکتور در محیط پراکنده می‌شود.
در مدل هایی که دارای سنسوری از جنس آلیاژ حساس به گرما هستند، افزایش دمای محیط منجر به ذوب شدن اتصال شده و فلز متصل جدا شده و سیستم اطفاء آتش اسپرینکلر آغاز به کار می‌کند.

انتخاب اسپرینکلرها با واکنش استاندارد یا اسپرینکلرها با واکنش سریع در تجهیزات مکانیکال آتش نشانی بر اساس اولویت های ایمنی تعیین می‌شوند.

در هتل ها، خوابگاه ها، سالن های سخنرانی که محل اجتماع مردم هستند، از تجهیزات آتش نشانی با سیستم واکنش سریع استفاده می‌شود. در حالی که تجهیزات آتش نشانی با سیستم واکنش استاندارد در مکان های صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اسپرینکلر آریاکوپلینگ با واکنش سریع، دیوار ها سقف و هوای محیط را خنک کرده و فرصت کافی برای فرار افراد محبوس در آتش را به وجود می‌آورد.

اسپرینکلرهای واکنش سریع و استاندارد بر اساس وسعت فضا و حجم آتش زمان واکنش را تعیین می‌کنند. این تجهیزات در زمان عملکرد خود تا 10 ثانیه و یا بیشتر با یکدیگر تفاوت دارند. تجربه استفاده از این تجهیزات، در طول چند دهه گذشته نشان داده است، همین چند ثانیه جان افراد زیادی را نجات می‌دهد.

هر اندازه ضریب تخلیه اسپرینکلر بزرگتر باشد میزان حجم آب خروجی برای اطفاء حریق بیشتر خواهد بود. از این گذشته ضریب تخلیه بزرگتر، زمانی که فشار آب پایین باشد نیز آب زیادی را در فضا پراکنده می‌کند. همچنین قطرات بزرگتری روی آتش پاشیده شده که در مواجهه با گرما به سرعت بخار نشده و موفق به اطفاء حریق می‌شوند.

اسپرینکلر پایین زن


اسپرینکلر پایین زن به لوله های آب موجود در سقف متصل شده و از سقف آویزان است. برخلاف مدل های مخفی اسپرینکلر در این تجهیزات کاملا نمایان است. اسپرینکلرهای پایین زن بنابر حجم آبی که در فضا پراکنده می‌کنند و الگوی پاشش آب متفاوت هستند. با توجه به نوع فضا و اولویت های ایمنی مورد نظر می‌توان از انواع تجهیزات مکانیکال آتش نشانی بهره برد.

اسپرینکلر بالازن


اسپرینکلر بالازن آریاکوپلینگ آب را به سمت بالا و به صفحه پخش کننده اسپری می‌کند. الگوی پاشش آب در این نوع از اسپرینکلر ها شبیه به یک گنبد است.

ریزش برف و آوار نمی‌تواند مانع عملکرد این تجهیزات شود. این نوع تجهیزات برای استفاده در مکان های صنعتی و تجاری انتخاب مناسبی است.

از این گذشته در فضاهای فاقد سقف مانند برخی از رستوران ها، و دفاتر اداری مدرن که امکان استفاده از اسپرینکلر پایین زن وجود ندارد، می‌توان از این تجهیزات آتش نشانی بهره برد.

انواع تجهیزات آتش نشانی برای اطفاء حریق در f125

اسپرینکلر دیواری


نمونه دیواری اسپرینکلر آریاکوپلینگ، روی دیوار ها یا در زیر تیر سقف نصب می‌شوند. عموما در مواقعی که لوله های آب از سقف عبور نکرده یا به دلیل نظر شخصی مالک در خصوص زیبایی فضا از این نوع اسپرینکلر ها استفاده می‌شود. این تجهیزات عموما برای حفظ امنیت فضاهای کوچک همچون کمد ها، راهرو ها طراحی شده اند. الگوی پاشش آب این تجهیزات به شکل یک هلال است.

این تجهیزات تنها در فضاهای مسقف مورد استفاده قرار می‌گیرند. محل نصب این اسپرینکلر ها همواره نقطه ای روی دیوار و در نزدیکی سقف محل مورد نظر است.

 

اسپرینکلر های مخفی


نمونه های مخفی اسپرینکلر آریاکوپلینگ می‌توانند روی دیوارهای فضای موردن نظر یا سقف بنا نصب شوند. ممکن است برای نصب تجهیزات مخفی آتش نشانی از اسپرینکلر های پایین زن استفاده شود. اسپرینکلرهای مخفی تنها از نظر ظاهری با دیگر اسپرینکلر ها تفاوت دارند. صفحه ای بشقاب مانند این تجهیزات را پوشانده و آنها را از دید عموم مخفی نگه می‌دارد. کلاهک بشقاب مانند روی اسپرینکلر حساس به دما بوده و زمانی که دما به 20 درجه کمتر از بازه تعیین شده برای اسپرینکلر برسد، کلاهک می‌افتد و در دمای کاری سیستم فعال می‌شود و آب در فضا پراکنده می‌شود.
روکش های مورد استفاده برای مخفی کردن تجهیزات آتش نشانی تنوع بسیاری دارند. این روکش ها در رنگهای کروم، سفید، سیاه و یا برنجی موجود می‌باشند. نمونه هایی با طرح چوب، فلز و یا در رنگبندی های دیگر نیز قابل تهیه است. اسپرینکلر مخفی با هدف افزایش ایمنی فضا به کار برده می‌شود. ممکن است به دلیل حساسیت امنیتی فضای مورد نظر، اشخاصی سعی در ایجاد اختلال در سیستم های امنیتی داشته باشند، یا تنها به دلیل زیبایی فضا و برهم نزدن دکوراسیون فضای مورد نظر از این تجهیزات مخفی استفاده شود.پیروز باشید....

 

راه های ارتباطی
09126633036
02634251698
کلیک کنیدwhatsup

در صورت هر گونه سفارش با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمائید.

 

تهران خیابان جمهوری بین چهارراه استانبول و پل حافظ کوچه مسعود سعد
09126633036
02166719137
البرز-کرج-پل فردیس-بعد از پمپ بنزین باران
راه های ارتباطی
09126633036
02166719137
02634955755

فروشگاه آنلاین تجهیزات آتش نشانی، اعلام و اطفاء حریق، تجهیزات ایمنی و حفاظت فردی