سیستم اعلام حریق بیسیم، دتکتور بیسیم (کاربرد، مزایا و معایب) ,

menuordersearch
f125.ir
۱۴۰۱/۴/۱۵ چهارشنبه
(2)
(0)
سیستم اعلام حریق بیسیم، دتکتور بیسیم (کاربرد، مزایا و معایب)
سیستم اعلام حریق بیسیم، دتکتور بیسیم (کاربرد، مزایا و معایب)

سیستم اعلام حریق بیسیم چیست؟

سیستم اعلام حریق بیسیم به سیستمی گفته می‌شود که بدون استفاده از کابل و سیم، با استفاده از انتقال امواج کار می‌کند‌. اهمیت وجود سیستم اعلام حریق در منازل و مراکز مختلف بر هیچکس پوشیده نیست. سیستم اعلام حریق به سیستمی گفته می‌شود که در هنگام تشخیص دود و حریق به افراد اطلاع رسانی می‌کند. این سیستم تا حد قابل توجهی خطرات جانی را به حداقل رسانده است. اکثر مراکز مهم و تجمعاتی مجهز به سیستم های اعلام حریق پیشرفته هستند. در مرحله اول باید از ایجاد هرگونه حریق جلوگیری شود. اما در صورت آتش سوزی باید از تجهیزات و وسایل پیشرفته برای کاهش خسارات ناشی از آتش سوزی استفاده کنیم. سیستم اعلام حریق در زمان مناسب افراد را از وجود حریق آگاه می‌کند. افراد در زمان طلایی با استفاده از این سیستم می‌توانند اقدام به ترک محل کنند. سیستم اعلام حریق دارای دو نوع دستی و خودکار است. سیستم های خودکار اعلام حریق، مجهز به سنسور تشخيص خودکار هستند.

سیستم اعلام حریق بیسیم یکی از جدیدترین نمونه های این محصول است که دارای تکنولوژی جدید است. سیستم اعلام حریق بیسیم زمانی درست عمل می‌کند که امواج آن دچار تداخل نشوند. سیستم اعلام حریق بیسیم در اثر تحریک دتکتور بیسیم و شستی ها شروع به ارسال سیگنال به پنل مرکزی اعلام حریق می‌کند. پنل مرکزی نیز به هشدار دهنده ها سیگنال ارسال می‌کند و از این طریق افراد در قسمت های مختلف از وجود حریق در ساختمان اطلاع پیدا می‌کنند.

سیستم اعلام حریق بی سیم یا وایرلس

مزیت های استفاده از سیستم حریق بیسیم

سیستم اعلام حریق بیسیم دارای مزایای بسیار زیادی است. سیستم اعلام حریق بیسیم از آن جهت که بدون نیاز به کابل و سیم قابل اجرا است بسیار مناسب‌تر از نمونه های دیگر است. این سیستم اعلام حریق به راحتی نصب می‌شود. انعطاف پذیری این سیستم بسیار مناسب است و در صورت تغییر شرایط به راحتی می‌توانیم آن را از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل کنیم. همچنین هزینه نصب سیستم اعلام حریق بیسیم بسیار کمتر از نمونه های دیگر است. در هنگام نصب این سیستم نیاز به سیم و کابل نیست به همین دلیل هزینه نصب آن کمتر است. این سیستم یکی از مطمئن ترین نمونه ها است که مطابق با استانداردهای جهانی تولید و به بازار فروش عرضه می‌شود. در صورت ضعیف بودن سیگنال در هنگام نصب این سیستم، می‌توانیم از دستگاه تقویت کننده سیگنال استفاده کنیم.

سیستم اعلام حریق بیسیم نیاز به منبع تغذیه اصلی ندارد و با باطری کار می‌کند. این سیستم اعلام حریق می‌تواند در چندین ساختمان جدا از هم نصب شود. بنابراین با یک سیستم اعلام حریق می‌توانید از چندین ساختمان در مقابل آتش سوزی محافظت کنید. نحوه کار با این سیستم بسیار ساده و راحت است. این سیستم را می‌توانید به راحتی در ساختمان هایی که سقف‌ آنها نیز بلند است نصب کنید. اگر بخواهیم از معایب سیستم اعلام حریق بیسیم بگوییم باید به تداخل امواج اشاره کنیم. این سیستم ها با امواج رادیویی کار می‌کنند. گاها در مواردی مشاهده شده است که امواج رادیویی تداخل پیدا کرده اند و باعث اشتباه در سیگنال دهی شده اند. همچنین قیمت این دستگاه نسبت به قابلیت های بسیار زیاد آن نسبتا بالا است.

مزایا و معایب دتکتور بی سیم

تفاوت سیستم اعلام حریق بیسیم با نمونه های دیگر

تفاوت سیستم اعلام حریق بیسیم با نمونه های دیگر، در نوع نصب و راه اندازی آن است. برای نصب سیستم اعلام حریق معمولی یک ساختمان چند طبقه و یا چندین ساختمان نیاز به مقدار زیادی کابل و سیم است. اتصال مقدار زیادی سیم و کابل نیز نیازمند وقت و هزینه زیادی است. البته سیستم بیسیم از لحاظ سایر تجهیزات مانند پنل مرکزی، سنسورهای حرارتی و موارد دیگر تفاوتی با سیستم های معمولی ندارد. نحوه عملکرد و کارایی هر دو سیستم اعلام حریق کاهش صدمات جانی و مالی است. تنوع مدل ها و نمونه های این محصول در بازار بسیار زیاد است. هر فروشنده سیستم اعلام حریق خود را به عنوان بهترین معرفی می‌کند. برای اینکه خریدی مناسب و مطمئن داشته باشید بهتر است از فردی متخصص در زمینه سیستم اعلام حریق کمک بگیرید.

دتکتور بیسیم

دتکتور حریق بخشی از سیستم اعلام حریق است که یک حسگر دارد. حسگر دکتور آثار حریق را که شامل دود، گاز و شعله و حرارت است تشخیص می‌دهد. دتکتور بیسیم اعلام حریق امواج را به بخش مرکزی سیستم اعلام حریق ارسال می‌کند. سیستم مرکزی نیز سیگنال هایی را به قسمت هشدار می‌فرستد و از این طریق افراد از وجود حریق اطلاع پیدا می‌کنند. قیمت سیستم اعلام حریق با توجه به کیفیت، حساسیت و برند تولید کننده آن متفاوت است. برای خرید این محصول به دلیل حساسیت بالای آن بهتر است به مراکز معتبر مراجعه کنید.

اعلام حریق بی سیم راهنمای خرید

روش های خرید سیستم اعلام حریق

بهترین و مناسب ترین روش برای خرید یک سیستم اعلام حریق با کیفیت خرید اینترنتی آن است. هنگام خرید اینترنتی شما می‌توانید نمونه های مختلف این محصول را مورد بررسی قرار دهید. مراکز فروش اینترنتی محصولات به افراد کمک کرده اند که بتوانند از هر گوشه دنیا خریدی مناسب انجام دهند. خرید اینترنتی بعد مکان و زمان ندارد و در تمامی ساعات شبانه روز امکان پذیر است. خرید اینترنتی به دلیل اینکه باعث حذف واسطه ها شده است مورد توجه اکثر افراد جامعه است. با خرید اینترنتی می‌توانید کالای با کیفیت را با قیمت مناسب تهیه کنید.

برای مشاهده و خرید انواع سیستم اعلام حریق و دتکتور و مقایسه قیمت ها و کاربرد ها کلیک کنید.

 

برند ها و لیست قیمت برند‌‌های معتبر سیستم اعلام حریق موجود در بازار

 

لیست قیمت به روز سیستم اعلام حریق آریاک

 

لیست قیمت به روز سیستم اعلام حریق سنس - sens

 

لیست قیمت به روز سیستم اعلام حریق تسلا - tesla

 

لیست قیمت به روز سیستم اعلام حریق زیتکس - zitex

 

لیست قیمت به روز سیستم اعلام حریق آریان

 

لیست قیمت به روز سیستم اعلام حریق ویستا

 

لیست قیمت به روز سیستم اعلام حریق یونی پاس

 

لیست قیمت به روز سیستم اعلام حریق آپولو

 

لیست قیمت به روز سیستم اعلام حریق سایان

 

لیست قیمت به روز سیستم اعلام حریق زتا - zeta

 

لیست قیمت به روز سیستم اعلام حریق GST

 

 

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می‌باشند:

راه‌‌‌های ارتباطی
09126633036
02166719137

کلیک کنیدwhatsup

تهران خیابان جمهوری بین چهارراه استانبول و پل حافظ کوچه مسعود سعد
09126633036
02166719137
البرز-کرج-پل فردیس-بعد از پمپ بنزین باران
راه های ارتباطی
09126633036
02166719137
02634955755

فروشگاه آنلاین تجهیزات آتش نشانی، اعلام و اطفاء حریق، تجهیزات ایمنی و حفاظت فردی