انواع کوپلینگ آتش نشانی ,

menuordersearch
f125.ir
۱۴۰۱/۳/۱۹ پنج شنبه
(0)
(0)
انواع کوپلینگ آتش نشانی
انواع کوپلینگ آتش نشانی

 

تعریف کوپلینگ آتش نشانی و آچار کوپلینگ

کوپلینگ آتش نشانی، یک ابزار مهم در تجهیزات آتش نشانی است. این محصول جهت متصل نمودن قسمت های متعدد از سازه های آتش نشانی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع تعریف درست کوپلینگ آتش نشانی این است که این نوع ابزار، موجب اتصال دادن شیلنگ آتش نشانی به تجهیزات آبرسانی می‌شود. انواع کوپلینگ آتش نشانی دارای جنس های مختلفی هستند از نمونه های مختلف این محصولات باید به کوپلینگ فولادی، کوپلینگ برنجی، کوپلینگ آلومینیومی، کوپلینگ فولاد ضد زنگ و کوپلینگ پلاستیکی مقاوم اشاره نمود. انواع کوپلینگ آتش نشانی از هر جنسی، از یک طرف به آب یا گاز و فوم وصل می‌شوند. قسمت دیگر این نوع اتصالات، درون شیلنگ و لوله قرار می‌گیرد.

البته که برای متصل نمودن انواع کوپلینگ آتش نشانی به شیلنگ، باید حتماً ازآچار کوپلینگ آتش نشانی استفاده شود. این آچار برای باز و بسته نمودن کوپلینگ ها، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای شیر هیدرانت آتش نشانی، از این نوع آچار استفاده می‌شود. از این آچار می‌توان برای باز کردن شیرهای پنج قسمتی در آتش نشانی هم استفاده کرد. این آچار، دارای وزن سبک بوده و بسیار مستحکم است. این محصول با استفاده از یک لایه ورق فولادی تولید می‌شود که بدنه آن از پلاستیک فشرده است. 

تعریف کوپلینگ آتش نشانی و آچار کوپلینگ

ساختار انواع کوپلینگ آتش نشانی چگونه است؟

انواع کوپلینگ آتش نشانی دارای مدل ها و اندازه های مختلف هستند. این محصولات، توسط کارخانه های تولید تجهیزات اطفاء حریق تولید می‌شوند و دارای ساختار مشترکی می‌باشند. از جمله تجهیزات مشترک در انواع کوپلینگ آتش نشانی، باید به مفتول نرم گالوانیزه اشاره کرد. مفتول های نرم گالوانیزه در کوپلینگ ها، دو خروجی مختلف را به هم متصل می‌نماید.

تمامی قطعات در کوپلینگ های آتش نشانی، به شکل ریخته گری از طریق دایکاست تولید می‌شوند. این نوع قطعات، یکسره تولید نمی‌شوند؛ به همین خاطر هم به هنگام نشتی میتوان آنها را به آسانی تعویض نمود. سایز های کوچک و ۳ اینچ انواع کوپلینگ آتش نشانی، برای مانول نیز استفاده می‌شود. از نمونه های بزرگ کوپلینگ آتش نشانی، برای متصل کردن سیستم اطفاء حریق در اتصالات آتش نشانی استفاده می‌شود.

 

 

 

 

طریقه عملکرد انواع کوپلینگ آتش نشانی

انواع کوپلینگ آتش نشانی از جمله تجهیزاتی هستند که در مراکز آتش نشانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع محصولات، نقش گیرنده آب و دهنده آب را دارا می‌باشند. معمولاً انواع کوپلینگ آتش نشانی به صورت جفت استفاده می‌شوند. اتصال بین هر کدام از این نوع کوپلینگ ها، از طریق سیم مفتولی نرم گالوانیزه است. سایز های مورد استفاده قرار گرفته کوپلینگ در جعبه های آتش نشانی در اندازه های یک اینچ، دو اینچ، دو و نیم اینچ و ۴ اینچ است. این قطعات، دارای انواع مختلف هستند که از لحاظ کاربرد و کیفیت نیز با هم متفاوت می‌باشند.

 

طریقه عملکرد انواع کوپلینگ آتش نشانی

 

پرکاربرد ترین نمونه های کوپلینگ آتش نشانی

از نمونه های رایج انواع کوپلینگ آتش نشانی باید به ۶ مورد از این محصولات اشاره نمود.

کوپلینگ BS

کوپلینگ BS به کوپلینگ انگلیسی مشهور است. این نمونه کوپلینگ،  تحت بررسی استاندارد BS336 تولید می‌شود. این کوپلینگ  دارای دو قسمت نر و مادگی است که در تمامی اتصالات، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در انتقال سیال با فشارهای بالا، این کوپلینگ از مهمترین قطعات به شمار می‌رود. کوپلینگ انگلیسی در فشار و ساکشن نیز کاربرد دارد. اما از لحاظ اتصال در این دو دستگاه، با هم متفاوت است.

 

کوپلینگ آتش نشانی STORZ

کوپلینگ آتش نشانی STORZ از نمونه های آلمانی کوپلینگ آتش نشانی است. این محصول، به حالت ۹۰ درجه چرخش دارد. این نمونه کوپلینگ با چرخش ۹۰ درجه، به تمامی ابزارهای آتش نشانی متصل می‌گردد. این ابزار، از نمونه های آسان ابزار آتش نشانی است که در بسیاری از کشور ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

کوپلینگ آتش نشانی NH

در میان انواع کوپلینگ آتش نشانی این نمونه کوپلینگ، جزء کوپلینگ های شیر خور است. این محصول با رزوه های بسیار درشت که دارای ظاهری کروی شکل هستند،  به هم متصل می‌گردد. این نمونه کوپلینگ ها نیز دارای دو قسمت شامل نر و مادگی می‌باشند. این قسمت ها، برای اتصال و همچنین چرخاندن راحت این نوع محصولات در نظر گرفته می‌شوند. از این کوپلینگ  ها می‌توان برای ساکشن و آبرسانی هم استفاده کرد.

پرکاربرد ترین نمونه های کوپلینگ آتش نشانی

کوپلینگ روسی GOST

در بین انواع کوپلینگ آتش نشانی، این محصول نر و مادگی ندارد و دارای استانداردی مشترک در میان  قاره اروپا و آسیا است. 

 

کوپلینگ فرانسوی GUILLEMINSYMMETRICAL

کوپلینگ فرانسوی، برای فشار بالا مناسب است. از مزیت های استفاده از این نوع کوپلینگ آتش نشانی، باید به چرخش آن به صورت یک ربع و جفت شدن سریع این محصول اشاره نمود. این نمونه کوپلینگ با آلیاژ آلومینیوم، پلی پروپیلن و استیل ساخته می‌شود و بدون نر و مادگی است. 

 

کوپلینگ ژاپنی NAKAJIMA

این نمونه کوپلینگ آتش نشانی، برای دستگاه های ساکشن کاربرد دارد. از این نوع اتصال، در برخی صنایع دریایی استفاده می‌شود. ساختار فلزی این کوپلینگ، در برابر خوردگی بسیار مقاوم است و تحت استانداردهای jis ژاپن تولید می‌شود.

 

 

 

موارد مهم در مورد قیمت کوپلینگ آلومینیومی آتش نشانی 

کوپلینگ آلومینیومی، دارای بدنه ای از جنس آلومینیوم است. همانطور که خود نیز می‌دانید، آلومینیوم یک نمونه فلز مقاوم و سبک است؛ به همین دلیل هم در تولید برخی تجهیزات آتش نشانی و انواع کوپلینگ های آتش نشانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول، دارای قطر های متعدد در ورودی و خروجی آب است که در سایزهای مختلف تولید می‌گردد. قیمت کوپلینگ آتش نشانی از نوع آلومینیومی به اندازه آنها، شرکت سازنده و همچنین جنس متریال به کار رفته در تولید این محصولات بستگی دارد.

البته در تعیین قیمت این محصولات، دارا بودن نشان استاندارد و همچنین گارانتی اصالت کالا هم موثر است. واحدهای فروش کوپلینگ، از طریق سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی قیمت این محصولات را به صورت روزانه درج می‌کنند. مشتریانی که قصد مشاوره تخصصی و خرید این محصولات را دارند، میتوانند با این مراکز فروش که در زمینه فروش انواع تجهیزات اطفاء حریق فعالیت می‌کنند، در ارتباط باشند. 

 

 

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می‌باشند:

راه‌‌های ارتباطی
09126633036
02166719137

کلیک کنیدwhatsup

تهران خیابان جمهوری بین چهارراه استانبول و پل حافظ کوچه مسعود سعد
09126633036
02166719137
البرز-کرج-پل فردیس-بعد از پمپ بنزین باران
راه های ارتباطی
09126633036
02166719137
02634955755

فروشگاه آنلاین تجهیزات آتش نشانی، اعلام و اطفاء حریق، تجهیزات ایمنی و حفاظت فردی