معرفی و بررسی درب ضد حریق شیشه ای ,

menuordersearch
f125.ir
۱۴۰۱/۶/۱۴ دوشنبه
(3)
(0)
معرفی و بررسی درب ضد حریق شیشه ای
معرفی و بررسی درب ضد حریق شیشه ای

درب ضد حریق شیشه ای به درب هایی گفته می‌شود که در برابر آتش و حرارت بالا مقاومت داشته و جنس آن شیشه است. این نوع از درب ها به واسطه مقاومت بالایی که دارند در آتش نمی‌سوزند. البته درب ضد حریق شیشه ای نمی‌تواند ساعت های طولانی در برابر آتش مقاومت کند. اما نسبت به درب های معمولی استقامت بیشتری در برابر آتش داشته و می‌تواند مانع گسترش آتش به بخش های دیگر ساختمان شود. استقامت درب ضد حریق شیشه ای در برابر آتش به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از مهمترین عوامل در این زمینه، متریال به کار رفته برای ساخت درب است. در این مطلب قصد داریم به بررسی درب ضد حریق شیشه ای پرداخته و کاربرد و مزیت های آن را مورد بررسی قرار دهیم.

 

مشاهده درب های ضدحریق و مقایسه ویژگی ها و قیمت ها

چرا باید از درب ضد حریق شیشه ای استفاده کنیم؟

 

در حال حاضر انواع مختلفی از درب ها در بازار موجود هستند که تحت عنوان درب ضد سرقت، درب ضد حریق و... شناخته می‌شوند. در این بین درب ضد حریق شیشه ای یکی از ایمن ترین درب های موجود در بازار است. این درب می‌تواند در هنگام بروز حریق، امنیت و سلامت اعضای ساختمان را تضمین کند. به طور کلی مهمترین ویژگی این درب ها این است که هنگام بروز حادثه، می‌توانند خسارات را کاهش دهند و از بروز تلفات مالی و جانی جلوگیری نمایند. بار ها مشاهده شده است که به علت بروز آتش سوزی، صاحبان ساختمان خسارات سنگینی را متحمل شده اند یا برخی از ساکنین نتوانسته اند از حادثه، جان سالم به در ببرند. علت اکثر این تلفات، استفاده نکردن از تجهیزات ایمنی مورد نیاز در ساختمان است. پس طبیعی است که در صورت استفاده از مواردی نظیر درب ضد حریق شیشه ای، می‌توان از خسارات احتمالی جلوگیری کرد.

 

مزایای استفاده از درب ضد حریق شیشه ای می‌توان مقاومت در برابر آتش را به عنوان اولین مزیت درب ضد حریق شیشه ای به شمار آورد. این مزیت مانع انتشار آتش به قسمت های دیگر ساختمان شده و برای نیروهای آتش نشانی زمان میخرد تا بتوانند به طور کامل، آتش را از منبع آن مهار کنند. این نوع درب ضد حریق، آتش را در محلی که آتش سوزی از آن شروع شده، محصور می‌کند. همچنین درب ضد حریق شیشه ای مانع انتقال دود و گاز های خطرناک به قسمت های دیگر می‌شود. در این شرایط، ساکنین از احتمال بروز خفگی در امان خواهند ماند. همچنین این نوع از درب ها مقاومت بالایی در برابر فشار و ضربه دارند و به سادگی آسیب نمی‌بینند. البته علاوه بر مزایایی که این نوع درب ها در زمینه رویارویی با حریق دارند، ویژگی های دیگری نیز وجود دارند که استقبال افراد از این درب ها را بیشتر کرده است. از جمله اینکه در درب ضد حریق شیشه ای می‌توان از شیشه سکوریت استفاده کرد. استفاده از شیشه سکوریت در این درب ها سبب انتقال بهتر نور به بخش های مختلف ساختمان خواهد شد. همچنین این درب ها به دلیل اینکه تماما از شیشه ساخته می‌شوند، زیبایی بیشتری نسبت به درب های ضد حریق معمولی دارند.

 

معایب درب ضد حریق شیشه ای

به طور کلی این درب ها به شیوه ای طراحی و تولید شده اند که از انتشار آتش جلوگیری کنند و این امر سبب استفاده از متریال خاص و گاها گران قیمت شده است. در نتیجه در برخی از موارد، این درب ها نسبت به درب های معمولی گران تر خواهند بود که البته این افزایش قیمت توجیه خاص خود را دارد.

 

کاربرد درب ضد حریق شیشه ایاستفاده از درب های ضد حریق شیشه ای به عنوان درب ورودی و خروجی ساختمان سبب خواهد شد که در صورت بروز حریق، آتش به ساختمان و سازه های مجاور منتقل نشود. البته لازم است پیش از تصمیم گیری پیرامون محل نصب درب ضد حریق شیشه ای، با کارشناسان این حوزه مشورت کنید تا از مناسب ترین درب ضد حریق، در مناسب ترین قسمت ساختمان استفاده نمایید. زیرا استفاده و کار گذاشتن درب ضد حریق در مکان اشتباه می‌تواند سبب شود که از مزیت های این نوع درب در برابر آتش بی بهره شوید.

همچنین بخوانید:

راهنمای خرید درب ضدحریق

استاندارد های درب ضدحریق

 

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می‌باشند:

راه‌‌‌های ارتباطی
09126633036
02166719137

کلیک کنیدwhatsup 

تهران خیابان جمهوری بین چهارراه استانبول و پل حافظ کوچه مسعود سعد
09126633036
02166719137
البرز-کرج-پل فردیس-بعد از پمپ بنزین باران
راه های ارتباطی
09126633036
02166719137
02634955755

فروشگاه آنلاین تجهیزات آتش نشانی، اعلام و اطفاء حریق، تجهیزات ایمنی و حفاظت فردی