شیر فلکه آتش نشانی ,

menuordersearch
f125.ir
۱۳۹۹/۴/۲۲ یکشنبه
(2)
(0)
شیر فلکه آتش نشانی
شیر فلکه آتش نشانی

آتش سوزی یکی از رخداد های شایع درون ساختمان ها و واحد های صنعتی است، حادثه ای که اگر رخ دهد معمولا خسارات زیادی هم از نظر مالی و هم جانی به بار می آورد. شیر فلکه آتش نشانی یکی از وسیله های مهم در تجهیزات آتش نشانی به شمار می آید. شیر فلکه های آتش نشانی بسیار پرکاربرد و با اهمیت است.

شیر فلکه آتش نشانی چیست؟
شیر فلکه آتش نشانی شیری است که در مناطق مختلف برای تامین آب جهت مواقع حریق، شستشوی خیابان و آبدهی باغچه ها استفاده می کنند. جنس شیرآلات آتش نشانی معمولا از آلیاژ برنج که ترکیب مس و روی است می باشد و به همین دلیل از طول عمر بالایی برخوردار است. دو نوع شیر فلکه آتش نشانی داریم زاویه دار و ایستاده که در جوار مدارس و خیابان ها و دیگر اماکن عمومی مشاهده کرده اید. شیر زاویه دار در جعبه یا باکس آتش نشانی استفاده می شود و در کل جهت نصب در تابلوی آتش نشانی استفاده می شود.

شیر فلکه آتش نشانی نقش مهمی در کنترل آب ورودی به داخل مجموعه ی اطفاء حریق بازی می کند. در بین مجموعه ی اطفاء حریق اجزاء مختلفی وجود دارد که همانطور که گفته شد باید براساس نیاز و کاربرد خود انتخاب مناسبی داشته باشید. با توجه به کاربرد ایمنی شیرآلات آتش نشانی در سازه مسکونی و اداری و مورد نیاز بودن این تجهیزات، تولید کنندگان متعددی مبادرت به تولید انواع شیر الات آتش نشانی نموده اند تا بتوانند پاسخگوی این بخش از نیاز صنعت باشد.

تجربیات عملی نشان داده یک دستگاه شیر آتش نشانی در شهر یا مناطق صنعتی خطرآفرین میتواند عملکردی بهتر از خودروی آتش نشانی داشته باشد. این در حالی است که هزینه خرید و نصب شیر در مقایسه با هزینه هایی که برای خرید و نگهداری خودرو انجام می شود، بسیار اندک است. علاوه بر این، شیر آتش نشانی سوای بازدیدهای منظم برای اطمینان از سالم و بی نقص بودن آن چندان نیاز به مراقبت دائمی ندارد. بنابراین با توجه به این مزایا گفته شده برای شیر آتش نشانی، این وسیله کوچک اما با کارایی بالا برای جامعه آتش نشانان کشور و همچنین برای تاسیسات و مکان های صنعتی پر اهمیت است.
ویژگی های شیر فلکه آتش نشانی
با استفاده از آنها میتوان آتش در ساختمانها ،راه پله ها ،فروشگاه ها،پارکینگ ساختمانی و… را خاموش کرد.
استفاده از آنها در مکان هایی که انتظار می رود جریان سیال را به طور کامل باز یا بسته شود.
همه ی ساخت و ساز هایی که انجام می شود باید شرکت آتش نشانی آن را تایید کند.
همه ی آن ها موظف به نصب جعبه فایرباکس آتش نشانی در محل ساختمان خود می باشند.
همچنین سر پایین این شیر های آتش نشانی به لوله آب وصل می شود.
بدنه شیر فلکه های آتش نشانی معمولا از برنج می باشد.
 

دفتر مرکزی
البرز - کرج - فلکه اول گوهردشت - برج نیکامال - طبقه هشتم - واحد 1
دفتر فروش
البرز-کرج-پل فردیس-بعد از پمپ بنزین باران
راه های ارتباطی
026-34251711
09126633036
فروشگاه آنلاین تجهیزات آتش نشانی و اعلام و اطفا حریق و تجهیزات فردی